OBAVIJEST O SMRTI- DUŠKO RAKIĆ

Ante Duško Rakić, dipl.ing.arh. (6. lipnja 1932. Šibenik - 23. studeni 2017. Zagreb)

Otišao je Duško Rakić, jedan od doajena hrvatske arhitekture i autor tridesetak izvedenih zgrada u Hrvatskoj i drugim dijelovima bivše države koji se podjednako bavio teorijom arhitekture i arhitektonskom praksom. Ante Rakić, za prijatelje Duško, kako ga je zvala majka, rođen je 6. lipnja 1932. godine u Šibeniku, a diplomirao je 1955. godine na Tehničkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Dobitnik je nagrade „Viktor Kovačić“ Udruženja hrvatskih arhitekata 2011 godine.za cjelokupni doprinos domaćoj arhitektonskoj i umjetničkoj sceni.

28.11.2017
Obavijesti Integrirani studij

Copyright © 2018 Akademija likovnih umjetnosti, Široki Brijeg. All rights reserved. This site is designed and powered by GCR production.